youtube-hesabini-ve-googleplus-hesabini-kalici-silme-teknojen
İnternet

Youtube Kanalı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? Youtube Kanalı Silme İşlemleri

Youtube kanalı silme işlemi nasıl yapılır? Youtube kanalınızı tamamen silmek istiyorsanız bu makaledeki talimatları uygulamanız yeterli. Ayrıca Youtube marka hesabını kalıcı olarak silme ve Google+ hesabını silme işlemlerini de bu şekilde yapabilirsiniz.

Öncelikle Youtube kanalını tamamen silme işleminin geri dönüşü olmadığını unutmayın. Youtube kanalınızı sildiğinizde bütün videolar, aboneleriniz, yorumlarınız da kanal ile birlikte yok olacak bu yüzden bir kez daha düşünüp silmek istediğinizden emin olun. Haydi başlayalım!

Youtube kanalını kalıcı olarak silmek

1. Adım: Youtube Hesabınıza giriş yapın. Marka hesabını kalıcı olarak silme işlemi yapmak istiyorsanız marka hesabınıza giriş yapın.

2. Adım: Youtube anasayfasındayken(içerik stüdyosu değil), sol alttaki Ayarlar butonuna basıyoruz.

youtube-hesabi-nasil-silinir-teknojen
Buradan Ayarlar’a giriyoruz

3. Adım: Yine sol menüde bulunan Gelişmiş Ayarlar menüsüne giriyoruz.

youtube-hesabi-nasil-tamamen-silinir-teknojen
Gelişmiş ayarlar’a giriyoruz.

4. Adım: En altta “Kanalı sil” tuşu var. Hemen altında Youtube kanalınızı sildiğinizde Google hesabınızın devam edeceğine dair bir uyarı da mevcut. Yani bu işlem Gmail, Maps, Blogger vb. içeriklerinizi etkilemez. “Kanalı sil” tuşuna bastığınızda yeniden giriş yapmanızı isteyecektir.

youtube-hesabi-nasil-tamamen-silinir-markahesabisilme-teknojen
Kanalı sil tuşuna basıyoruz

5. Adım: Tekrar giriş yaptıktan sonra karşınıza iki seçeneğin olduğu bir ekran çıkacak. Buradan alttaki “İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum” seçeneğine tıklıyoruz ve işaretlemeniz gereken bir tik var. Ardından “İÇERİĞİMİ SİL” butonuna basıyoruz.(bitmedi bir onay daha çıkacak 🙂 )

youtube-hesabi-nasil-tamamen-silinir-teknojennet
Kutucuğu işaretleyip, “İÇERİĞİMİ SİL” tuşuna basıyoruz

6. Adım: Karşınıza çıkan ekrandan kanalınızın tam adını alttaki boşluğa el ile yazmanız gerekiyor. Ardından derin bir nefes alıp “İÇERİĞİMİ SİL” butonuna basıyoruz.

youtube-hesabi-nasil-kalici-olarak-silinir-teknojen

Youtube kanalınız bu aşamada kalıcı olarak silinmeye başlayacaktır. Bu genellikle fazla içeriği olmayan Youtube kanallarında birkaç dakika sürer. Çok fazla videonuz, yorumunuz varsa youtube kanalı silme işleminiz 1-2 gün sürebilir. (Detaylı bilgi için bkz:Google Destek). Karşınıza çıkan ekranda bu uyarıların bulunduğu bir metin çıkacak:

youtube-hesabi-kalici-olarak-silme-teknojen

7. Adım: Hesabınıza tekrar giriş yapın. Siz hiçbirşeye tıklamadan karşınıza bir ekran daha çıkacak. Bu ekrandan Google+ hesabınızı da silmek isteyip istemediğinizi işaretleyip isterseniz Google+ verilerini indirebiliyorsunuz. Buradaki işaretlemeyi yaptıktan sonra isterseniz Google+ hesabınız da silinecektir.

youtube-hesabi-kalici-olarak-silme-finis-teknojen

Benim Google+ hesabım olmadığı için ekran boş gözüküyor. Sizin Google+ hesabınız varsa, burada Google+ hesabınızı silmek isteyip istemediğinizi soran bir ekran çıkacaktır. İşaretleyip onayladığınızda birkaç dakika içerisinde Google+ profiliniz de tamamen yok edilir.

youtube-hesap-silme-teknojen

Tebrikler! Youtube’u başarıyla terkettiniz!

Saygılarımla.

Article written by Hakan

Çocukluğundan beri internet aleminde girmediği ortam kalmayan Hakan, İnternet'te edindiği tecrübeleri ve faydalı olabileceğini düşündüğü yazıları, haberleri Teknojen web sitesinde yayınlıyor. Yazılımcı kızlar eklesin ;).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir