PUBG Lite "You cannot play the game on this device anymore" hatasının kesin çözümü
Oyun

PUBG Lite “You cannot play the game on this device anymore” Hatasının Çözümü

PUBG Lite “You cannot play the game on this device anymore” Hatasının Kesin Çözümü

PUBG Lite oyununu oyarken, oyuna başladıktan birkaç dakika sonra “You Cannot Play The Game On This Device Anymore” hatası ile karşılaşıp oyundan atılıyorsanız; bu hata hardware id banı yediğinizin habercisidir. Korkmayın PUBG Lite Hardware ID banını nasıl kaldırabileceğinizi bu yazımızda detaylıca anlatacağız.

Hardware ID banı nedir kısaca bunu anlatalım. Bu uyarı ile karşılaşmanız sizin illegal bir durum yüzünden ban yediğinizi belirtir. Üstelik bu ban, oyunda hilecilerden kurtulmak için geliştirilen en gelişmiş oyuncu engelleme sistemlerinden birisidir. Donanımınızın kimlik numarasının engellendiğini ve bu bilgisayardan birdaha oyuna giremeyeceğinizi belirtmektedir.

Durduk Yere Neden Ban Yedim?

Herhangi bir hile yazılımı kullanmamış olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu durum sadece hile yazılımları ile alakalı değildir. VPN ile oyuna giriş yapmayı denemenizden de kaynaklanıyor olabilir.

Bildiğiniz üzere PUBG Lite bilgisayara ilk çıktığında Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu pek çok ülkede oynanamıyordu. Oyunun henüz erişime açılmadığı ülkelerdeki sabırsız oyuncular, oyuna girebilmek için VPN ile ülkelerini; erişime açık olan ülkede yaşıyormuş gibi görünmek için değiştiriyorlardı. Bu durumun oyunun gelişimine bir engel olarak görüldü ve oyunun geliştiricileri tarafından VPN ile oyuna erişim yasaklandı.

  PUBG Lite Global Shader Hatasının Çözümü

Yani kısaca açıklamak gerekirse; eğer PUBG hesabınıza giriş yaparken VPN/Proxy kullandıysanız bu sebeple ban yediniz.

Fazla uzatmadan oyuna tekrar girebilmek için bu donanım banını nasıl kaldırabileceğinizi anlatalım.

“You cannot play the game on this device anymore” Hatasının Çözümü Nedir?

Bu uyarının donanım kimliğinize ban atıldığını belirttiğini ve cihazınızdan oyuna tekrar erişiminizin yasaklandığını anlatmıştık. Her ne kadar ciddi bir durum gibi gözükse de bizde çare tükenmez, tabii ki bir çözümü var.

Hardware banını nasıl kaldırabileceğinizi adım adım anlatıyoruz, bu adımları yaparak siz de oyuna tekrar bilgisayarınızdan rahatlıkla girebilirsiniz.

Yeni Bir Pubg Hesabı Oluşturun

Eski hesabınızı unutun ve yeni bir Pubg hesabı oluşturun. Muhtemelen bu ban ile mevcut hesabınızın da etkilendiğini tahmin edebilirsiniz. Farklı bir mail adresi ile yeni bir oyun hesabı oluşturun.

Donanım Kimliğini Değiştirin

Donanım kimliğinize ban atıldığından bahsetmiştik. Bu durumda oyunun kurulu olduğu harddiskin donanım kimlik numarasını değiştirmelisiniz. Bunu yapabileceğiniz oldukça basit bir program bulunuyor.

  • Buradaki linke tıklayarak harddisk seri numarası değiştirme programını indiriyorsunuz. Program kurulum gerektirmeyen ufak bir yazılımdır.
  • Programı indirdikten sonra yönetici olarak çalıştırın, yoksa işlem yapılamaz.
PUBG Lite "You cannot play the game on this device anymore" Hatasının Kesin Çözümü
PUBG Lite “You cannot play the game on this device anymore” Hatasının Kesin Çözümü
  • Burada oyunu kurduğunuz diski seçip, sağ taraftaki Serial Number kısmından ufak bir sayı ya da harf değişikliğini yapıyoruz. Aşağıdaki kutucukta hangi karakterleri kullanabileceğiniz yazıyor.
  • Ardından change butonuna tıkladığınızda başarıyla seri numarası değiştirdiğinizi belirten bir uyarı çıkacak.
  • Son olarak sağ elimizi 3 kere sallayıp, 5 kere alkışlayıp, 1 kere ensemize vuruyoruz. Ardından bilgisayar ekranına küçük bir öpücük kondurduktan sonra bilgisayarınızı usulca yeniden başlatın (bu adım oldukça önemli).
  • Bilgisayar açıldıktan sonra oyunu çalıştırıp, yeni oluşturduğunuz hesap ile giriş yapın.
  CS:GO Battle Royale Nasıl Oynanır? Tehlikeli Bölge Taktikleri

Tamamdır, işlemlerimiz bu kadardı. 🙂

Eğer hatayı almaya devam ediyorsanız PUBG hesabınıza giriş yapıp destek kayıdı oluşturmanız gerekiyor. Destek kayıdında durumu anlatırsanız size yardımcı olacaklardır.

İyi oyunlar dileriz.

Pochinki kalabalık olur siz farma doğru inin.