oyun-oynayarak-para-kazanmak-csgo-skin-satis-drop-teknojen
Oyun

Oyun Oynayarak Para Kazanmak: Tek Drop İle 2000 TL Nasıl Kazandım?

Oyun oynayarak para kazanmak. CS:GO oynayarak 2000 TL Kazanmak. CS:GO ile nasıl para kazanılır? İnternetten para kazanma yolları arayan kişilerin genellikle ilk aklına gelen soru oyun oynayarak para kazanılır mı? Sorusudur. Evet oyun oynayarak para kazanılabilir! Para kazandıran oyunlar listesinin başında gelen Counter Strike : Global Offensive oyununu oynayarak para kazanma konusunda pek çok yazı görmüştürsünüz. Takımlarda oynayarak para kazanmak, bahis yaparak para kazanmak vb. yöntemlerin hiçbirisini anlatmıyorum. Benim anlatacağım yöntemden bahsedeni çok fazla görmedim. Bu yazıda, oyun içerisinde skin droplayarak nasıl para kazanabileceğinizden bahsetmeye çalışacağım.
Biliyorsunuz ki CS:GO’da silah skinleri(görünümleri) çok büyük paralara satılıyor. On binlerce dolar değerinde silahlar bile var!

CS:GO operasyonlarını takip edin!

CS:GO’da belirli aralıklarla operasyonlar yapılıyor. Oyuna operasyon geldiğinde büyük bir güncelleme ile birlikte yeni skinler, yeni görevler, operasyon bileti ve yeni kasa gelir. Operasyon bileti fiyatları genellikle 18-20TL civarı oluyor. Operasyona katılabilmeniz için bu bileti almanız gerekiyor.

oyun-oynayarak-para-kazanma-csgo-para-teknojen-operation-hydra
En son yayınlanan Hydra Operasyonu

Operasyon biletini aldığınızda size ufak görevler veriliyor. Bu görevleri yeni gelen operasyon haritalarında tamamlıyorsunuz. Operasyonları tamamladığınızda oyun sonunda kutu düşme olasılığı çok yüksektir. Operasyon yeni çıktığında bilet aldıysanız şanslısınız, düşürdüğünüz kasanın fiyatı 30 TL ile 15 TL arasında bir fiyat ile satılır, steam marketinde hemen yüksek fiyatlardayken satıyoruz kasayı. Kasa düşme olasılığı sürekli devam eder birkaç kere yüksek fiyattan kasa satıp fazlasıyla kar edersiniz.

oyun-oynayarak-para-kazanma-csgo-para-teknojen


Asıl önemli olan ise Çarşamba günleridir. Çarşamba günleri rütbe atladığınızda özel bir drop alırsınız. Bu dropta değerli silah düşürme olasılığınız çok yüksektir. Cobblestone gibi haritalar da drop oranının daha yüksek olduğuna dair genel bir inanış var. Fakat ben AWP Medusa’yı Dust 2 haritasında, takımın üçüncü sırasında yer alarak düşürdüm. 🙂

oyun-oynayarak-para-kazanma-csgo-para-teknojen-awp-medusa-dropjpg


Dust 2 haritasında AWP Medusa düşürmek. 🙂 Belki şurada sevimli bir AWP Medusa vardır. Çarşamba günü dropunun iyi bir silah olacağını tahmin ediyordum ama bu kadarını beklemiyordum açıkçası. O günün sabahı AWP Sun in Leo düştü o da 15-20TL civarı ediyordu. Bir sonraki Çarşamba günü yine drop! Bu sefer Deagle Hand Cannon düştü ve yaklaşık 100 TL fiyattan direkt steam marketinde satıp oyun aldım. 🙂 Awp Medusa yaptığım araştırmalara göre yaklaşık 420 dolar değerindeydi. Öncelikle Bynogame sitesine satmayı düşündüm ve kendilerine ne kadara satın alabileceklerini sorduğumda çok düşük bir fiyat söylediler. Opskins.com’a girip 420 dolardan satışa bıraktım ve bir saat içerisinde satıldı. Opskins sitesi, yaptığınız satışlarda sizden sadece ufak bir kesinti yapar. Üzülerek söylüyorum ki, Türk sitelerinden çok daha karlı fiyatlara Opskins’de skin satılabiliyor.

Oyun oynayarak para kazanmak: Özet

Özet geçecek olursak, CS:GO’ya çıkacak olan operasyonları takip ediyoruz ve operasyon çıktığı gibi biletini steam üzerinden alıyoruz. Bize verilen günlük görevleri yapıp, yüksek fiyatlı kasa dropu elde ediyoruz. Çarşamba günleri özellikle dikkat edip, büyük drop bekliyoruz! Çünkü oyunda Çarşamba günleri yüksek droplar yapılıyor. Son olarakta düşürdüğümüz değerli skinleri Opskins’te satıyoruz. En kötü ihtimal ile çok değerli bir skin düşüremeseniz bile ödediğiniz operasyon biletinin parasını her türlü kazanacaksınız.

Eksiğim, yanlışım veya hatam olduysa lütfen beni uyarın. Kusurlu olan kısmı hemen düzeltelim.
Hepinize iyi oyunlar ve bol şans diliyorum, saygılarımla.

Article written by Hakan

Çocukluğundan beri internet aleminde girmediği ortam kalmayan Hakan, İnternet'te edindiği tecrübeleri ve faydalı olabileceğini düşündüğü yazıları, haberleri Teknojen web sitesinde yayınlıyor. Yazılımcı kızlar eklesin ;).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir