Yabancı Diziler

How To Sell Drugs Online Fast Dizisinin Konusu Nedir?

How To Sell Drugs Online Fast Dizisinin Konusu Nedir? Dizi Yorumları

Netflix’in 2019 yılında yayınlamaya başladığı Alman dizisi; How To Sell Drugs Online dizisinin konusunu bu yazımızda detaylıca anlatıyoruz. Diziye başlamayı düşünenler için kısaca dizinin konusundan bahsedeceğiz.

Sizin de fark edebileceğiniz gibi dizinin ismi oldukça enteresan. How To Sell Drugs Online (Fast), yani Türkçesi “Uyuşturucumu İnternette Nasıl Satabilirim (Hızlıca)” olarak çevirilebilir. Bu yazıyı yazarken narkotik baskını yiyip, ters kelepçe ile evimden alınacakmış gibi hissediyorum, sonumuz hayrolsun…

Komedi, suç ve drama içeren bu dizi çerezlik bir dizi önerisidir. Sıkılmadan bir solukta izleyebileceğinizi düşünmekteyiz 🙂 . Yavaştan anlatmaya başlayalım.

How To Sell Drugs Online Fast Konusu

Öncelikle dizimizin baş karakterlerini ve onların yeteneklerini kısaca anlatarak dizinin konusuna başlayalım.

Ana karakterimiz Moritz, polis babası ile ve kız kardeşiyle yaşayan, bilişim konularında yetenekleri olan bir liseli gençtir. Moritz’in en yakın arkadaşı ise Lenny’dir.

How To Sell Drugs Online Fast Konusu
How To Sell Drugs Online Konusu – Yorumları

Her iki karakterin de biraz teknoloji ve sanal alem geek’i olduğunu söyleyebiliriz. Moritz’in can dostu Lenny programlama konusunda üstün yetenekleri ile Mark Zuckerberg’e taş çıkartıyor. Moritz’de aynı şekilde Lenny gibi programlama ve bilişim konularında yeteneklidir.

Bu iki arkadaş normal hayatlarında “mytems” adında bir oyun eşyaları satış platformu projesi geliştirmişlerdir. Okullarına devam ettikleri sırada ellerine geçen her fırsatta projelerinin tanıtımlarını yapıp, projelerine destek alıp şirket kurarak büyümeyi hedeflemektedirler.

How To Sell Drugs Konusu
How To Sell Drugs Konusu

Evet buraya kadar her şey normal, buradan sonra asıl olaylarımız başlıyor.

Moritz’in bir yıl boyunca Amerika’da eğitim gören sevgilisi Lisa şehre geri döndüğünde bizim oğlandan ayrılmak istediğini söylüyor… Moritz’in aşık olduğu bu sarı çiyan(Lisa), Moritz onu hasretle beklerken Amerika’da hap atıp sabahlara kadar patlıyormuş… Yok şaka değil, cidden öyle!

Uyuşturucu kullanımına başlayan Lisa, Moritz ile yaşadığı ilişkiyi çok sıradan buluyor ve döndüğünde ayrılmaya karar veriyor. Ardından Lisa, Moritz’den daha vasıflı olduğunu düşündüğü, okulun en yakışıklısı ve “mahallenizin torbacısı” Daniel ile uyuşturucu alışverişinin yanı sıra ilişkiye de başlıyor.

Moritz durumun farkına varıyor ve “ne halin varsa gör sarı çiyan!” demek yerine “lan, ben seni hala seviyorum!” moduna girip, Lisa’yı kaybetmemek için bir şeyler yapmayı planlıyor.

İşte bu noktada biz erkeklerin beyni hep tersten çalışır. Moritz’in de öyle oluyor. Sevgilisinden, bir torbacı olamadığı yüzünden ayrıldığını düşünerek; Mytems projesini uyuşturucu satış platformuna dönüştürmeyi aklına koyan Moritz, bu planını bilişim kurdu Lenny gardaşı ile de paylaşacaktır.

Bu iki zeki arkadaşın, elektronik torbacı olma yolundaki heyecan ve komedi dolu hikayesidir dizimizin konusu.

Şaka bir yana dizi uyuşturucu maddelerin kullanımının tehlikeleri ile ilgili önemli bilgiler sağlamaktadır. Ayrıca Alman gençlerinin yaşantısını merak ediyorsanız bu dizi ilginizi çekebilir.

How To Sell Drugs Online Oyuncuları

Moritz Zimmermann (Maximilian Dunt), Lenny Sander (Danilo Kamber), Lisa Novak (Lena Klenke <3), Daniel Riffert (Damian Hardung).

Fragmanı

Dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

How To Sell Drugs Online Fast Sezon Bilgileri

2019 yılında yayına başlayan dizinin toplamda 7 bölümü yayınlanmıştır. Bölümlerin ortalama uzunluğu 30 dakikadır. Dizinin ikinci sezonunun 2019 sonlarında çıkması bekleniyor.

Article written by Hakan

Çocukluğundan beri internet aleminde girmediği ortam kalmayan Hakan, İnternet'te edindiği tecrübeleri ve faydalı olabileceğini düşündüğü yazıları, haberleri Teknojen web sitesinde yayınlıyor. Yazılımcı kızlar eklesin ;).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir