GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2023 23:48

Yağları En Hızlı Yakan Su

Yeni ve masrafsız bir yöntem denemeye ne dersiniz? Mesela zencefil suyu. Zencefil kaslarda oluşan iltihabı azaltma gibi tıbbi amaçlarla kullanılmasıyla bilinir.

Yağları En Hızlı Yakan Su

Kilo vermek fazlalıkla sinir bozucu bir iş olabilir. Sağlıklı bir beslenme uygulaması ve derli toplu bir egzersiz uygulaması yürütmek zAhmetli bir iş. Spor salonunda saatlerinizi harcıyorsunuz ama eve gelip tartıya çıktığınızda bir ilerleme göremiyorsunuz.

Bu hal yaşandığında insanlar genellikle onlara gereksinimleri olan tesiri gösterebilecek pahalı ürünlere yöneliyorlar. Ama o kadar para harcanmış olmasına karşın netice gene aynı kalıyor.

O durumda yeni ve masrafsız bir teknik denemeye ne dersiniz?  Yapılan bir araştırmada, her gün zencefil takviyesi alanların egzersiz yaptıktan sonra daha az kas ağrısı hayat sürdürdükleri görülmüştür.

Gingerol maddesinin beden ağırlığı değişikliğine olan tesirlerini inceleyen bir çalışma yapılmıştır. Araştırmacıların bulgularına göre; beneninize zencefil tavsiyesi yaptığınızda, beden ağırlığını, glukoz seviyelerini ve insülini azaltarak obeziteyi bastırabiliyorsunuz.


Buna ek olarak, zencefilin içersinde tespit edilen fenolik bileşenlerin de sindirim sistemi bozukluklarının giderilmesine yardımcı olduğunu görülmüştür.


Zencefil suyu sadece kilo vermenizi sağlamaz, sağlığa diğer yararları da vardır. Eğer mideniz bulanıyorsa, zencefil suyunun yardımı dokunabilir. Bir kanser destek dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre, zencefil takviyelerinin kanser hastalarında kemoterapi yüzünden meydana gelen aşırı mide bulantısını azalttığı görülmüştür.

Zencefil suyunun bedene olan faydalarını sizler amacıyla derledik:

İltihap Sökücü Etkisi

Daha evvelce de bahsetmiş olduğumuz gibi, zencefilin iltihap sökmedeki etkileri büyüktür. Zencefil suyu içmek iltihabı, mafsal şişliğini ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Dahası, 74 gönüllünün katıldığı bir üniversite araştırmasında, zencefil takviyesi almanın egzersiz ağrılarını %25 oranında azalttığı görülmüştür.

Gribi Rahatlatır

Grip ya da nezle olduğunuzda zencefil çayı içmeniz tavsiye edilir. Zencefil çayının terletici özelliği vardır. Bu da vücudunuzun kendisini sıcak tutmasını sağlar.Regl Ağrılarını Hafifletir

Sürekli regl ağrısı çeken kadınlar amacıyla en büyük yardımcılardan biri de zencefildir. Yapılan bir incelemeye göre zencefil regl ağrılarını azaltmada Ibuprofen ve mefenamik asit kadar etkili oluyor. Aynı vakitte zencefilin regl ağrılarının yoğunluk zamanını de azalttığı görülmüştür.

AdminAdmin