SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 13:53

SOĞAN SUYUNUN FAYDALARI

Ünlü bir bitki uzmanı sayesinde hayatımıza giren soğan suyu birçok sorun üzerinde etki etmektedir. Özellikle sağlık için çok önemli besin maddeleri arasında yer alan soğan, yemeklerde kullanmak kadar suyunu tüketmekte önemlidir.

SOĞAN SUYUNUN FAYDALARI

Soğan demir ve tiamin, kükürt, lif,  B ve C vitamini yönünden varlıklı bir gıda kaynağıdır. Kendisinde barındıdığı asitler bilhassa bağırsak ve mide enfeksiyonlarına karşı etkilidir.


Bugüne kadar çoğu mesele amacıyla sarfedilen soğan suyu hangi hastalıkların dermanı olmuş gelin hep eş güdümlü öğrenelim.

Soğandan gelen şifalar 

Soğan suyu çoğu derde devası ile tanınan ve bitki eksperleri doğrultusundan da devamlı dile getirilen bir neden olmaktadır.;

Soğan kendisi natural antibiyotik olarak bilinmekte ve tüketilmesi devamlı tavsiye edilmektedir. Peki bugüne kadar duyduğunuz soğan suyu nelere iyi geliyor bugün bu yazımızda bunu ele alacağız.

Soğan suyu yanık ve böcek ısırmaları neticesi deride ortaya gelen problemleri ortadan kaldırabilir. Soğan suyu zarar gören kısma uygulandığında biraz yanma hissi verebilir ama tedavi edici özelliği vardır.

Soğan ve soğan suyu şeker hastalığına karşı etkilidir ve sağlığı korur. Kan şekeri civarını düşürür. Soğanda tespit edilen kromun bunu sağladığı belirtilmektedir.

Soğan suyu ilk önce çikolata kisti olan bayanlar kullandıkları vakit yumurtalıkta oluşmuş olan kistin giderilmesini sağlar.

Ödem atmaya yardımcı olan soğan suyu bilhassa bayanlar doğrultusundan çok çok tavsiye edilmektedir. Hem de her sabah aç karnına içilen soğan suyu zayıflatmaya destek olur.

Bunun yanı sıra soğan suyu bronşit astım hastaları amacıyla de bulunmaz bir nimettir. Gripten de koruyan soğan suyu geniz eti amacıyla de kullanılmaktadır.

Özellikle adet bozukluğu yaşam sürdüren ve az kanama görmeye başlayanlar soğan suyu kullanarak daha az sancı ile menopozu geciktirebilirler.

Kan pıhtılaşması bozukluğu yaşam sürdürenlarda gene soğan suyu içerek kan akışını düzene sokmayı başarabilirler.

Saç dökülmesini önler. Bu hususta bütün dünyada soğan suyu devamlı tüketilir ve etkileri bir çok numuneyle kanıtlanmıştır.

Soğan suyu kemik sağlığını korumada mühim rol oynayabilir. Son çalışmalar, çok çok kemik kaybını engel olan bir bileşik içerdiğini göstermiştir.

Sizinde anlayacağı üzere çoğu meseleda işe yarayan soğan suyu etkilerini de kullanıcıları doğrultusundan kanıtlamış ve çoğu bitki uzmanının da devamlı önerisi olarak gündeme gelmiştir.

AdminAdmin