SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 02:52

Pekmezin İçine Tereyağı Ekleyip

Bu aslında yüzyıllardır Anadolu'nun bir çok yerinde kullanılan çok etkili bir şifa kaynağı. Gerçek anlamda tam bir mucizevi karışım. Yapması ve hazırlaması çok kısa ve kolay olduğu için uygulanabilir bir içecek de aynı zamanda.

Pekmezin İçine Tereyağı Ekleyip

Pekmez ve tereyağı karışımı. Hangi pekmezi kullandığınız mühim değil ama tercihen keçiboynuzu ya da karadut pekmezi önerilir. 


Keçiboynuzu esasen bir çok rahatsızlığın tek başına devası. Başta solunum yolları, akciğerler olmak üzere kansızlıktan halsizliğe kadar her derde deva. Tereyağı ile birleştiğinde meydana çıkan kıvamı ile içtiğinizden boğazdan midenize gidene kadar değdiği yeri adeta arındırarak ilerliyor. Genellikle üst solunum yolu rahatsızlıkları ile meydana çıkan boğaz enfeksiyonu ve bunun sonucunda kesilmek bilmeyen öksürük amacıyla bire bir. 


Bir kaşık tereyağı eritin ve üstüne bir çay bardağı üzüm pekmezi ya da karadut pekmezi ekleyin. Yarım çay bardağı su ek edip, kaşık kaşık amacıyla. Su eksini pekmezin şeker keskinliğini azaltması amacıyla yapıyoruz. 1 yaşın altındaki bebekler içemez ama göğüs ya da sırtına sürülebilir. Öksürük, zatürre, bronşite iyi geliyor. Gribal enfeksiyona da iyi gelir. İçine birazda havacıva katarsanız devasına deva katmış olursunuz.

Bu öksürük şurubunun bir başka yapılışı da, 1 su bardağı pekmeze yarım çay bardağı içe suyu da katarak bir cezvede kısık ateşte kaynatın. Daha sonra amacıylae 1 yemek kaşığı tereyağını ekleyin. Tereyağını da eklediğiniz karışımın kıvamı katılaşacaktır. Bu karışımı ılık durumda sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı tüketin. 


Karışım boğazın yumuşamasını sağlamanın yanı sıra mikroplarında miktarını azaltarak iltihabı önler. Aynı vakitte bu karışım yalnızca boğaza değil bütün bedene yarar sağlar. Yemek borusu, mide ve bağırsaklardaki zararlı toksinleri idrar yolu ile atmanıza yardımcı olur.

Genellikle gece uykusunda başlayan ve kesilmek bilmeyen öksürük amacıyla bire bir. Boğaz kuruluğuna da çok iyi gelir. İlk andan itibaren deva olan çok etkili bir natural devadır bu karışım.

Bu mühim bilgi ve yöntemlerden daha çok bireyin yararlanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...
 

AdminAdmin