SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 12:17

Patlıcan Sapların Sağlığınız İçin

Kendinden çok saplarının da sağlığımız için oldukça faydalı olduğu, hemen hemen her mevsim bulunan, fiyatı da gayet uygun olan bir sebze o... Kendisinin türlü türlü yemeğini yapsak da saplarını bir gün bile değerlendirmemişizdir onun...

Patlıcan Sapların Sağlığınız İçin

Patlıcanın, kendinden çok saplarının yararlı olduğunu öğrendikten sonra, bundan sonra saplarını bir daha atmayacaksınız. İşte patlıcan sapının faydaları…


Hemen anında bir çoğumuz patlıcanın saplarını ayıklayıp çöpe atıyoruz. Fakat patlıcan sapının faydalarını öğrenince pişman olabilirsiniz.

Hemoroid giderek yaygınlaşan ve gününüzün korkulu hastalığı durumuna geldi. İlaç , ameliyat , lazer gibi değişik tedavi teknikleri mevcut.

Fakat bu yollara başvurmadan evinizde natural teknik ile basurdan kurtulmak olası . Kesinlikle patlıcan kürünü uygulamalısınız. Kullanan şahıslar bu kür vasıtası ile olumlu yönde ilerlediklerini belirtiyor.

Malzemeler:
5 adet patlıcan sapı
5 bardak içme suyu


İlk olarak patlıcanların yeşil sap kısımlarını kesin. Daha sonra iyice yıkayın. Ve tencereye suyun içerisine atın. Son olarak suyun içinde kaynatın.

Kaynayan tencerenin kapağını kapatalım. Ve kısık ateşte yarım saat kaynatın. Bu sürede katiyen tencerenin kapağını açmayın. Soğutun ve sonrasında kapağını açın içinden patlıcan saplarını alın. Elde edilen bu suyu buzdolabına koyabilirsiniz.

Sabah ve akşam olmak üstüne günde 2 şer defa aç karnına bir bardak için. 5 gün süresince bu kürü kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yan tesir görülmemesine karşı bir beslenme eksperine da danışabilirsiniz.

Bu mühim bilgi ve tekniklerden daha çok bireyin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...

AdminAdmin