SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 12:25

Lahana Yapraklarını Vücudunuza Sarmanın Mucizevi Yararları

Lahana yaprakları tam bir doğal ağrı kesici ve adeta ağrıları kendine çekerek sizi rahatlatan, vücudumuzdaki pek çok hastalık için adeta bir mıknatıstır. Pek sevmiyor olabilirsiniz ancak bu bilgileri öğrendikten sonra evinizden lahanayı eksik etmeyeceksiniz. Tiroid bezi sorunları, baş ağrısı ve diğer belirli durumların tedavisi için çok yararlıdır.

Lahana Yapraklarını Vücudunuza Sarmanın Mucizevi Yararları

Bazı yörelerde “Fakir doktoru” diye isimlendirilecek kadar faydalı bir sebze olan lahananın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Kansızlığı giderir, bedende biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar.
İdrar söktürür, mide ve bağırsak yaralarını yumuşatır.
Kabızlığı giderir.
Vücudu, hastalıklara ve kansere karşı korur.
Göğüs ucu çatlaklarını giderir.
Sarılık ve safra kesesi hastalıkları amacıyla iyidir.
Astıma faydalıdır.
Romatizma, siyatik, lumbago ve apselerde faydalıdır.
Ses kısıklığını giderir.
İştah açar.
BAŞ AĞRISI İÇİN
Başınız ağrıyorsa başın üst kısmına taze lahana yaprakları yerleştirin. Üzerine lahana yapraklarını tutması amacıyla bere, şapka, vs. giyin.


Ağrının azaldığını hissettiğinizde lahanaları çıkarabilirsiniz. Sabahları baş ağrısı ile uyanıyorsanız, uyumadan evvelce başınıza lahana yaprağı sarmak da bir çözüm olacaktır.


EMZİRME DÖNEMİ ve SONRASINDAKİ GÖĞÜSLERDEKİ SÜT AĞRISI İÇİN

Anneler bilir, emzirme zamanlarında memelerinizdeki ağrı bazı durumlarda çekilmez olur. Memedeki sütün tamamiyle boşalamaması annelere dayanılmaz saatler yaşatır. Bu acıyı yok etmenin yolu lahana yapraklarından geçiyor.

Soğuk su ile yıkadığınız lahana yapraklarının sapını kesin, ortadan ikiye bölün. Sonra sütyeninizin amacıylae, memenizi kavrayacak şekilde yerleştirin. Yapraklar ısınana kadar (yaklaşık 20 dakika) bekleyin ve çıkarın. Ağrınızın azaldığını göreceksiniz. Bu prosedürü sabah – akşam yine edebilirsiniz.


TİROİD BEZLERİ İÇİN

Tiroid bezi hormonu büyüme, metabolizma ve sindirim sistemi işleyişinde çok mühimdir. Tiroid beziniz normal olarak çalışmıyorsa, lahana yapraklarını boğazınıza sarın. Üzerini bandajlayın. Gece bu şekilde uyuduktan sonra, sabaha lahanaları çıkarın.

Lahana suyu, zayıflamak amacıyla çok iyi bir formül olmasının beraberinde, hastalıklara karşı faydalı ve kansere karşı da koruyucudur. Süper bir beden içi temizleyicidir. Toksik maddelere karşı antibakteriyel özelliklere sahiptir. Tam olarak faydalanabilmek amacıyla her gün taze olarak hazırlanarak tüketilmelidir. Taze tüketim ile yüksek verim elde etmek mümkündür.

Lahana Suyu Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin beraberinde, deva bulmak, hastalıklardan korunmak amacıyla de bitkinin suyu içilebilir.

Bir başka yararı ise bedende tespit edilena ağır metallerin atılmasına yardımcı olur.
Toksik maddelerin bedenden atılmasına yardımcı olmasından cildin pürüzsüz ve güzel bir görünüme sahip olmasını sağlar.
Kanser hastaları bu devalı suyu tüketerek kanserin yavaşlamasını sağlayabilirler (Özellikle akciğer,mide ve kolon kanseri).
Açken içildiğinde yara durumuna gelmiş ülserlerin iyileşmesine yardımcı olur. Bu sayede ülserden kurtulabilirsiniz.
Baş ağrısı, astım, bronşit ve başka sindirim problemlerini tedavi etmek amacıyla 20-25 ml içilmesi tavsiye edilir.

Havuç suyu ile karışımı neticesinde içilirse diş eti hastalıklarının namacıyla bulunduğu diş eti kanamalarının önüne geçer. Hem de havuç suyu ile karışımı neticesi çok büyük bir C vitamini kaynağı oluşmuş olur. Eğer C vitamini eksikliği çektiğinizi düşünüyorsanız mutlaka bu karışımı kullanmalısınız. Havuç ile eş güdümlü kullanıldığı amacıyla devası daha da artar. İlave olarak değişik hastalıkların da önlenmesine yardım eder.

Bitkinin suyu, elma, limon ve maydanozun bir blendırdan geçirerek içilecek şekilde hazırlandığınızda yorgunluğu alır kendinizi dinç hissetmenizi sağlar.


Lahananın içerdiği en mühim maddeler kükürt, klor ve iyottur (iyot içermesinin beraberinde iyot emilimini azalttığını hatırlatmak gerekir). Bunu içermesi namacıylaiyle suyu içildiğinde bağırsaklarda tespit edilen bundan sonra maddelerin atılmasını sağlar ve mukozayı temizler.

İçildikten sonra şayet gaz sorunu yaşanıyorsa bunun namacıylai bağırsaklardaki mukozaya yapışmış bundan sonraların atılmasını sağlarken meydana çıkan gazlardandır.


Bu mühim bilgi ve yöntemlerden daha çok bireyin faydalanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...
 

AdminAdmin