SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 12:26

İnanılmaz! Diş Eti Çekilmesini Bu Şekilde Kolayca Durdur

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Evde Uygulayabileceğiniz Kesin Çözümler Diş eti çekilmesi, tıp dilinde gingival resesyon olarak tanımlanmış olan, dişin diş kökünü saran pembe diş eti dokusundan geriye doğru çekilmesine denir. Ortaya çıkan bu durum diş köklerinin çürüme ve enfeksiyona bağlı diş kayıplarına neden olabilir.

İnanılmaz! Diş Eti Çekilmesini Bu Şekilde Kolayca Durdur

Diş eti çekilmesinin nedenleri arasında yaşlanma(bilhassa 60 yaş üstü), genetik, periodontal hastalıklar, dişlerin sert fırçalanması, hormonal sorunlar sayılabilir. Erken fark edildiğinde, diş eti çekilmesi durdurulabilir. Siz de diş etlerinizde çekilme başladığını belirleme ettiyseniz bu yazımızda önerdiğimiz, diş eti çekilmesine iyi gelen, diş eti çekilmesini önleyecek net bitkisel natural tedavi tekniklerinden yararlanabilirsiniz.


Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’dan Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Çözüm Kekik Kürü Tarifi :

3 tatlı kaşığı kekiği bir bardak suda, 5-6 dk.kaynatın. Biraz soğuduktan sonra dişlerinizi bu su ile fırçalayın. Diş Macunu ile normal fırçalamadan sonra da bu kürü kullanabilirsiniz.

Bitki Eksperi Suna Dumankaya’dan Diş Eti Çekilmesine Evde Doğal Çözüm : 

1 tatlı kaşığı sumak tozu, yarım çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı toz hindistancevizinizi karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, dişetlerinize bu karışımı sürün. Sorununuz devam ederse, süre kaybetmeden bir ekspertize görünün.

Aloe Vera :

Aloe vera da, diş ve diş eti sağlığında sarfedilen bir başka bitkisel tedavi tekniklerindendir. Anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar bilhassarinden kaynaklı diş eti çekilmelerinde tesirli bir yardımcı tedavi teknikidir. Aloe vera bitkisini keserek amacıyladen elde edeceğiniz jeli parmağınıza alarak diş ve dişetlerinize 2-3 dakika masaj yapın ve ağzınızı ılık su ile durulayın.

Diğer bir yol ise, sabah kalktığınızda ve akşam yatarken yarım su bardağı suya katacağınız aloe vera jel ile ağzınızı çalkalamaktır.Aloe vera bitkisi internet üzerinden ya da bitki satan yerlerden satın alabilirsiniz.

Hardal Yağı :

Hardal yağı da diş eti çekilmesine iyi gelen, çekilmeyi durduran natural maddelerdendir. Hardal yağı, anti-inflamatuar ve antimikrobiyal bilhassarinden kaynaklı ağız, diş ve diş eti sağlığında tesirli olan bitkisel bir yardımcımızdır.


Bir tatlı kaşığı hardal yağını sol avucunuza dökün ve üstüne bir tutam tuz serpin. Sağ ellerinizin işaret parmağı ile bu yağı diş ve diş etlerinize masaj yaparak yedirin. 5 dakika uyguladıktan sonra ağzınızı ılık su ile durulayın. Bu masajı günde 3 kez tekrarlamalısınız.


Kekik :

Kekik diş eti çekilmesini durduran, diş eti çekilmesine bitkisel çözüm olan maddelerdendir. Bir bardak suyu cezvede kaynatın. İçine 2 tatlı kaşığı kurutulmuş kekik atıp 5 dk daha kısık ateşte kaynatın. Soğumaya bırakıp süzün. Günde 3 kez bu su ile gargara yapmaya devam edin. Her gün 2 tatlı kaşığı kekik ile yeni karışım hazırlayın.

Yeşil Çay :

Yeşil çay, bünyesinde belirleme edilen antioksidanlar vasıtası ile diş eti çekilmesinde faydalanabileceğiniz tesirli, natural bir içecektir. Diş eti çekilmesinden muzdaripseniz günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Susam Yağı :

Susam yağı da diş eti çekilmesini durdurmak amacıyla önerdiğimiz başka natural bir üründür. Diş etlerinizin eski sağlığına kavuşmasına da yardımcı olur. Bir su bardağının üçte biri miktarda susam yağını ağzınıza alın ve bunu bütün diş, damak ve diş etlerinizde dolaştırın. Bu teknik dişeti çekilmelerini durdurduğu gibi diş çürümelerinin de önüne geçer.

Limon Yağı :

Limon yağı tüketimi, antibakteriyel ve antiseptik bilhassarinden kaynaklı ağız sağlığında tesirli bir uygulamadır. Doku onarımı tesirleri de vardır. Parmağınız yardımı ile limon yağını diş ve diş etlerinize 3-4 dakika masaj yaparak yedirin.

Limonun asidik yapısı nedeniyle sürekli tüketimi diş minelerine olumsuz tesir edebildiğinden haftada 2-3 defa kullanmanız yeterlidir. Limon yağını aktarlardan satın alacağınız gibi kendinizde evde yapabilirsiniz. Limon yağını internet üzerinden ya da aktardan temin edebilirsiniz.

Karanfil :

Karanfil, yeni neslin unuttuğu ancak büyüklerimizin bilhassa ağız kokusunu geçirmek amacıyla kullandıkları kendisine has aRoması olan bir baharattır. Antiseptik ve anti antimikrobiyal özelliğinden kaynaklı ağız sağlığında tesirlidir. Diş eti çekilmesine deva görmek amacıyla her yemekten sonra 2-3 diş karanfili ağzınıza alıp çiğneyebilir ya da karanfil yağı ile dişlerinize masaj yapabilirsiniz.

Şap :

Şap, iltihabı kurutucu özelliğinden kaynaklı diş eti çekilmelerinin tedavisinde çok tesirli bir maddedir. Kanamaları durdurur ve bakterileri ağızdan uzaklaştırır. Bir tatlı kaşığı şap ile bir tutam tuzu bir bardak sıcak suya katıp karıştırın. Karışım ılıklaştığında ağzınızı 2-3 dakika bu su ile çalkalayın. Bunu günde 2-3 defa uygulayın.

Not: Bu karışımı yutmayın ve çalkaladıktan sonra çeşme suyu ile ağzınızı durulayın. Şapı aktardan satın alabilirsiniz.

Bu mühim bilgi ve tekniklerden daha çok bireyin faydalanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...

AdminAdmin