SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 03:01

Her Evde Bulunan Vazelin

Oldukça ucuz bir ürün olmasına karşın çok etkili bir madde olması sebebiyle, kozmetik firmaları tarafından hammadde olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Her Evde Bulunan Vazelin

Vazelin natural yapısı ile cildi nemlendirir ve parlaklık sunarak ciltte en uzun vakit kalabilen bir kremdir.

Vazelinin Faydaları ve Kullanım Alanları

En sık müracat edilen nemlendirme yöntemlerinden biriside vazelin kullanımıdır. Vazelin, cildi nemlendirmekle kalmayıp gerçekten çoğu derde deva niteliğinde bir maddedir. Vazelinin çok detaylı kullanım kısmı bulunmaktadır.


1. Uzun Süren Parfüm Etkisi

Biraz vazelini parfümünüzü sıkacağınız cildinize sürün ve üzerine parfümünüzü sıkın. Gün sonucunda farkedeceksiniz ki parfümünüzün daha uzun vakit etkisini hissedeceksiniz.

2. Kaşlar Kontrol Altında

İnatla değişik yöne kalkan aykırı kaşlarınızdan şikayetçi iseniz; parmaklarınızın uç kısmına bir oran vazelin sürdükten sonra inatla dilediğiniz tarafa yatmayan kaşlarınızın üzerine sürdüğünüzde bütün denetimi kendi elinize almış olursunuz.


3. Dudaklar

Dudaklarınıza bakım gerçekleştirmek ve nemlendirmek istiyorsanız; vazelinin kuvvetli nemlendirici özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun amacıyla derli toplu olarak geceleri yatmadan evvelce dudaklarınıza bir oran vazelin sürmenizi tavsiye ederiz.

4. Uzun ve Sık Kirpikler

Her vakit uzun ve sık kirpikleriniz mi olsun istediniz, işte size parlak bir öneri. Eski bir maskara fırçasını alın, onu güzelce yıkayın ve üstünde hiç maskara artığı kalmadığından emin olun. Evde tembellik yaptığınız vakitlarda ise maskara vakitr gibi kirpiklerinize sürün.

5. Acil Durum Makyajı

Son farınızı, rujunuzu ya da allığınızı kullandınız mı? Panik yaratmayın biraz besin renklendiricisi ve ya eski bir rujunuzu alın bir kapta vazelinle karıştırın. İşte yenisi hazır!!


6. Yumuşacık Ayaklar

Ayaklarınızın kuru olmasında ya da topuk çatlaklarınızdan şikayetçi iseniz; yatmadan evvelce ayaklarınızın kuruyan kısımlarına bir oran vazelin sürün. Masaj yaparak bunu tamamiyle yedirmeye çalışın ve çoraplarınızı giyin. Sabahleyin ayaklarınızın yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

7.Çikolatalı Parlatıcı

Bir parça çikolata alın ve biraz da vazelin ikisi de eriyene kadar mikrodalgada bekletin. Eridikten sonra karıştırın. İşte hazır!

8. Güle Güle İnatçı Makyaj

Vazelin aynı vakitte çok nazik bir makyaj çıkarıcıdır. Biraz uygulayın ve ovalayın, sonra da yüzünüzü suyla yıkayın.

AdminAdmin