SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 12:18

Gastrit ve Mide Sorunlarından

Midemiz sindirim sürecinin temel başlangıcıdır. Dolayısıyla ona çok iyi bakmalıyız. Mide zarının zarar görmesiyle gastrit oluşur. Gastrit oluştuğu zaman, cildimizde ufak kırmızı kirlere neden olur ve bazen gerçekten sinir bozucu ve acılı olabilir.

Gastrit ve Mide Sorunlarından

Bu tür bir hastalık genelde sıhhatsiz beslenme, gerilim ya da içki tüketiminden kaynaklanıyor olabilir, ilaveten madde bağımlılığı da buna namacıyla olabilir. Bazı uzmanlara göre gastrit tedavi edilebilir, fakat genelde verdiği ilaçlar gerekli sonuçları sağlamaz ise bu tür natural usullere başvurabiliriz.

BU HASTALIĞIN HAFİFLETİLMESİ İÇİN ÇOK YARARLI OLABİLECEK BAZI DOĞAL KARIŞIMLAR


PİRİNÇ SUYU Bir litre suda, azıcık pirinç kaynatıp soğumaya bırakın ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek amacıyla karışımı günde iki defa amacıyla. 1-2 çay bardağı kadar.


MAYDONOZ SUYU Maydanoz midenizin mukoza katmanını yatıştıran bir hayli anti-irin özelliğe sahip olduğundan, eforlu bir idrar söktürücü olarak biliniyor.


Bir çay gerçekleştirmek amacıyla bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden evvelce çayı soğumaya bırakın. Gün boyunca bu çayı içmelisiniz.


HAVUÇ VE KEREVİZ SUYU Bu suyu elde etmek amacıyla, ilk evvelce iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve azıcık suyu karıştırın. Mide yanmalarını gidermek amacıyla bu suyu amacıyla.


ELMA VE PAPATYA ilk evvelce bir elmayı soyun, bir ölçü papatya ile bir bardak suda kaynatın, her sabah ve çok çok rahatlamaya gerek duyduğunuz anda gevşemek amacıyla bu karışımı amacıyla.


ZENCEFİL VE ARMUT Gastrit ve mide ekşimesi bulgularını rahatlatmak amacıyla zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün boyunca amacıyla. 1 adet armutu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle azıcık kaynatın. 1-2 bardak çıkacak kadar su ek edin.


Nane: Mide sakinleştiricisi olarak kullanılır. Mide ekşimesi ve hazımsızlığa da iyi gelir. Naneyi, yapraklarını çiğneyerek kullanabileceğiniz gibi çayını da tüketebilirsiniz.


Bir bardak suyun amacıylae bir yap yaprak nane koyun. Yarım saat kadar bekledikten sonra süzüp amacıyla.

Rezene : Rezene tohumları mide yanmasına iyi gelen bitkilerden biridir. Mide asidini dengeleyerek rahatlamayı sağlar. Bir bardak suyun içersinde rezene tohumlarını kaynatın. Sonrasında soğumasını bekleyin ve amacıyla.

Bu mühim bilgi ve yöntemlerden daha çok bireyin faydalanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...
 

AdminAdmin