SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 12:20

FIRIN İÇİ ve FIRIN CAMI

KİRLİ FIRININ İÇİ NASIL İLK GÜNKÜ GİBİ PIRIL PIRIL TEMİZLENİR? Fırın içinde çoğu zaman hep üzeri açık kek, börek, yemek pişirildiği için en kolay pislenen yerlerden biridir. Hijyen, sağlık ve uzun ömürlü kullanabilmek için temizliği mühimdir.

FIRIN İÇİ ve FIRIN CAMI

Evde en tez pislenen eşyalarımızın başında fırın geliyor. Fırın üstüne dökülen yemek artıklarını çıkarmak fazlası insan amacıyla son derece çok işkencedir.


Ancak fırın temizliğinin nasıl yapıldığını bildikten sonra ise fırını temizlemek sizin amacıyla zor olmayacak. Fırın temizliğine başlamadan evvelce Fırın tepsiniz de ki çıkmayan yemek artıklarını çıkartabilmeniz adına ılık sudan geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Fırını Temizlemek İçin Yapılması Gerekenler 

ÖNCE : Sirke + Karbonat

Fırını temizlemek adına gereksinim duyacağımız malzemeleri şu şekilde sıralamamız olası olacak. Sonuç olarak  fırın temizliğine girişecek olan şahıslar basit şekilde öğrenme olanağı olacak.

Fırını temizlemek adına biraz ılık su Bir oran kadar sirke Bir oran karbonat gerekecek Spreyli şişe gerekiyor


Temizlik esnasında kullanacağımız sirke ve ya karbonat sayısını da fırın amacıylade birikmiş olan lekeleri göz önünde bulundurarak yapmalıyız.


Fırınınızın hem iç hem dış evresinde birikmiş artıklar varsa bir spatula sayesinde sıyırıp hazırlamış olduğunuz karışımı spreyli şişeye koyup sıkınız.

Yaklaşık bir saat kadar bekletmiş olduğunuz solüsyonunuzun ardından mutfak bezi ve cif ile birlikte kalan lekeleri çıkarmaya çalışmalınız. Bunu bir iki defa daha tekrarlayabilirsiniz.

SONRA : Kabartma Tozu + Su Fırın temizleme esnasında uygulayacağınız bir başka teknik ise bir oran kabartma tozunu biraz suyla karıştırıp macun kıvamına getirmeniz gerekiyor.

Macun kıvamına gelmiş olan karışımınızı fırının camını tamamiyle kapsayacak şekilde sürmeniz gerekiyor. Sonrasında bir vakit bekleterek temiz su sayesinde dezenfekte edebilirsiniz.

Fırın camını temizlemek, fırının amacıylai temizlemekten daha zordur. Ancak bu teknik size çok büyük basitlik sağlar.

Bu mühim bilgi ve tekniklerden daha çok bireyin faydalanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...

AdminAdmin