SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 02:55

En Etkili Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

Bir ay içinde en az dört kilo vermek isteyenler el kaldırsın! Size harika bir çay tarifi vereceğim birazdan. Bu çay metabolizmanızı hızlandıracak. Vücudunuzun enerji ve yağ yakmasını artıracak çok etkili bir tarif bu.

En Etkili Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

3 hafta devamlı kullanmak mühim. Zaten çok da lezzetli bir çay. Bir kere yaptınız mı hep gerçekleştirmek isteyeceksiniz. 3 hafta sonucunda farkı gözlerinizle göreceksiniz. O kadar dikkat çekici olacak. Hem inceltecek, hem ödemleri atacak hem de yağdan yakıp, kalıcı kilo vermenizi sağlayacak.

En mühim yararsı, tembelleşen bağırsakların yine harekete geçip gitmesini sağlamak. Bağırsaklar çalışmaya başladıktan sonra metabolizmanız da hızlanmaya başlayacak ve zayıflayacaksınız. 3 ayda en az 10 kilo gözlerinizin önünde kalıcı olarak gidecek.


Malzemeler : 

1 yeşil elma
1 limon
1 adet çubuk tarçın
1 tatlı kaşığı adet karabiber
5-6 adet karanfil
1 çay kaşığı toz zencefil ya da 1 dilim taze zencefil
1 litre kaynamış su

Hazırlanışı : 

Elma ve limonu güzelce yıkayın ve dörde bölün. Büyük bir tencereye elmaları, limonları, 1 adet çubuk tarçını, 1 talı kaşığı adet karabiberi, 5-6 adet karanfili, 1 dilim taze zencefili koyun. Üzerine 1 litre kaynamış su ekleyin.

Tencerenin kapağını kapatıp, bütün malzemeleri bu şekilde sabaha kadar bekletin. Sabaha kadar bekledikten sonra, 4 e böldüğümüz ve bütün gece kaynamış suda beklettiğimiz limonları iyice sıkın. İçinde kalan bütün su da çıksın.  Sonrasında çayı süzüp, cam bir şişeye ya da termosa alın.


Bu şekilde bu çayı her gün geceden hazırlayıp, bütün gün süresince tüketeceğiz. 1 litre sudan aşağı yukarı 3-4 bardak kadar çay çıkacak. Bu çayı sabah işe giderken rahatlıkla götürebilmek amacıyla ya da uyanır uyanmaz içmeniz gerektiği amacıyla bu şekilde yapıyoruz. Çok kolay oluyor hem de çay iyi demleniyor.


Önemli :  Bu çayı her öğünden en az bir saat evvelce bir bardak olmak üzere günde toplam üç bardak olarak içiyoruz. Çayı her gün içmeye devam edin. İlk iki haftadan sonra çok ciddi bir fark göreceksiniz. 3 ayda 12 kilo verebilirsiniz.

Not : Lezzet vermek amacıyla amacıylae biraz greyfurt da katabilirsiniz. Yine içerken bir oran taze nane ya da reyhan ekleyebilirsiniz.

Elma ve tarçın göndenin kan şekeri dengesini koruyarak bireyin acıkmasını ve tatlı isteğini engeller. Elma aynı vakitte bağırsakların da derli toplu çalışmasını destekler.

Limon ise içeriğindeki sitrik asit nedeniyle sindirim sistemine iyi gelmekle birlikte bağırsakları temizler. Elma ile birleştiğinde bağırsaklar amacıyla mucize bir tesir sağlarlar.

Karabiber hazmı kolaylaştırır. Bağırsak yolundaki şişliği (midede gaz, midede şişlik) azaltır ve karabiber kabuğu yağların dağılmasına yardımcı olur.

Karanfil ise idrar söktürücü özelliği  ile vücuttaki toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Zayıflamaya destek olur.

Zencefil üstüne de oluşturulan birtakım incelemeler gözler önüne serdi ki, zencefil metabolizmayı hızlandırıp göndenin normalde yaktığından daha çok yağ yakmasını sağladığını belirleme edilmiştir.


Her biri esasen başlı başına kilo düşmanı olan bu mucizevi besinler, bir araya geldi mi tesirsinin ne denli güçlü olacağını bir de siz düşünün. Harika neticeler alacağınızdan eminiz. Güzel haberlerinizi bizimle de paylaşmayı unutmamalısınız.

Not: Emziren annelerin ve hamile bayanların yalnızca bu kürü değil hiç bir kürü kullanmaması önerilir. Herhangi bir rahatsızlığı olanlar, kesinlikle doktorlarına danışarak kullanmalarında yarar vardır.
Bu mühim bilgi ve yöntemlerden daha çok bireyin yararlanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...
 

AdminAdmin