SAĞLIK
Giriş Tarihi : 07-02-2023 23:43

Diz, Kemik Ve Eklem

Diz, eklem ve kemik ağrılarından sonsuza kadar kurtulun! Diz ve eklemler vücudumuzun en karışık mekanizmalarında bir tanesidir.

Diz, Kemik Ve Eklem

Sürekli olarak gün içerisinde bir hareket içerisindedir. Bu yüzden de eklemlerinizin incilme ve aşınması olanağı yüksektir. Eklem ağrısının belirtileri bazen şişme bazen kızarma bazende hareket kısıklığı olarak kendini gösterir.

 

Diz bölgesindeki şişmeleri genelde rastgele bi vuruş ve ters hareket etme neticesinde meydana çıkarlar. Dizimizin hareket kısıklığı ise genede 50 li ve üstü yaşlarda sıkça gözüken dizde sıvı azalması veyahutta dizlerde kireçlenme neticesi meydana çıkmaktadır.

Diz ve mafsal ağrıları amacıyla yapacağımız bitkisel tedavi kürü amacıyla gereksinimiz olan malzeme listesi ölçüleri ile eş güdümlü alttaki listedeki gibidir.

2 çorba Kaşığı Kil
2 çorba Kaşığı Buğday Kepeği
1 çorba Kaşı Kaya Tuzu
1 çay Kaşı Menekşe Yağı
1 çay Kaşı Biberiye Yağı
Diz ağrıları amacıyla şifalı bitkisel kür hazırlanışı ve uygulanışı

Hazır halde bulundurduğumuz malzemeleri alacak boyutta bir tencereye sırayla 2 çorba kaşığı kilimizi ve ardında 2 çorba kaşığı buğday kepeğini ayrıca 1 çorba kaşığı kaya tuzumuzu ardından 1 çay kaşığı menekşe yağı ve 1 çay kaşığı biberiye yağımızı ek edelim. Diz ağrısına iyi gelen şifalı kürümüzü kısık ateşte vucudumuza vakitbileceğimiz sıcaklıkta oluncaya kadar kararak ısıtalım.Hazırladığımız kür macun kıvamına gelecektir.


Diz ağrıları amacıyla şifalı bitkisel kür uygulanışı

Vücudumuza vakit bileceğimiz sıcaklıktaki şifalı bitkisel kürü dizimizin ağrıyan bölgesine vakitlim, daha ardından buzdolabı streçli ile dizimizi saralım. Bmafsale zamanı olarak vakit yoktur dilediğiniz vakte kadar bekleyebilir ve kürü diz ağrılarınızdan kurtulana kadar uygulaya bilirsiniz.


1. Eklem ağrıları azaltmak amacıyla zerdeçal kullanımı

Zerdeçal bilhassa Hindistan’da sarfedilen vakitgelen bir baharattır. Eklem ağrısı gibi medikal hallerde ise mucizevi bir tesir göstererek acıyı hafifletir.


Gerekli malzemeler:

1 gram taze zerdeçal kökü ya da yarım çay kaşığı zerdeçal tozu
1 gram taze zencefil kökü ya da yarım çay kaşığı zencefil tozu
2 bardak su
1-2 çay kaşığı bal (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Taze zerdeçal ve zencefil kökü tüketiyorsanız yıkadıktan sonra ufak parçalar durumunda doğrayın. Bir tencerede suyu kaynatın. Zerdeçal ve zencefil tozunu kaynar suya ekleyin ve aşağı yukarı 5-10 dakika daha kaynatın. Süzdükten sonra bal ekleyerek çay şeklinde amacıyla. 

Bu çay yemekten sonra içildiğinde yalnızca mafsal ağrılarını hafifletmekle kalmaz sindirim düzeneğinin de süratli çalışmasını sağlar.

Uyarı: Kan sulandırıcı ilaçlar tüketiyorsanız zencefili hekiminize danışarak kullanmalısınız.

AdminAdmin