SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-02-2023 01:16

Çamaşırları Daha Beyaz Yapacak 3 Sır

Lekeleri beyaz giysilerden çıkarmak çok zor olabiliyor. Giysilerinizi tekrar pırıl pırıl ve beyaz bir hale getirmek için pahalı çamaşır deterjanları kullanmanıza gerek kalmayacak.

Çamaşırları Daha Beyaz Yapacak 3 Sır

Lekeleri çıkarmanın hem kolay hem de etkili birkaç yolu var. Bütün sırları vermeden önce, bu 3 sırrın arasında reçetesiz satılan bir ilacında olduğunu söyleyebiliriz.

1. Kabartma tozu

Pek çok insan kabartma tozunun beyaz çamaşırlarda çok etkili olduğunu söylüyor. İnanılmaz özellikleri nedeniyle, kabartma tozuyla her türlü şey yapılabilir – çamaşırlarınızı daha beyaz ve ışıl ışıl duruma getirmekte bunlara dahil.


8 gram (250 mi) kabartma tozu 1 galon (4 litre) suyla karıştırılır. Sonrasında kıyafetler birkaç dakika bu suda bekletilir. Şimdi onları çamaşır makinesinden geçirdiğinizde kıyafetleriniz natural renklerine dönecektir.

2. Aspirin

Garip gelebilir, fakat aspirin çok etkili bir şekilde işe yarıyor. Sebepi ise Aspirin, giysilerdeki lekeleri çıkardığı söylenen asetilsalisilik asit içerir.

Altı aspirin ezin ve tozu bir su kabına koyun. Sonrasında kıyafetlerinizi 30 dakika vakitsince karışımın içine batırın. Son olarak çamaşırları normal deterjanla yıkayın. Lekelerden yapıt kalmamış olacak – ve kıyafetlerin her vaktinden daha beyaz olacak!


3. Sirke ve limon

Sirke, mağazada satın alabileceğiniz fazlası temizlik ürününden daha iyi performans gösterir. En sert lekeleri alır ve ilaveten kötü kokuları tesirsiz duruma getirir. Ama hepsi bu kadar değil. Sirke, kıyafetlerinizdeki renklerin daha uzun vakit dayanmasına ve beyazların gri renginin değişmesine de yardımcı olabilir.

İşte beyazlarınızı yine beyazlatmak için: yıkamaya biraz sirke ve bir kaşık limon suyu ekleyin. Giysileriniz yakında beyaz ve pırıl pırıl olacak.


Taze temiz, beyaz kıyafetler her bireyin istediği bir şeydir. Bu ipuçlarını dostlarınızla paylaşın ve gardırobunun biraz daha parlak olmasına yardımcı olun. Onlarda size teşekkür edecekler!
 

AdminAdmin