SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 03:04

Bu Kür Bağırsak Kolonlarını Tamamen Temizliyor

Bağırsaklar, sindirim sistemimizde mideden sonra gelen, besinleri parçalayarak kana geçmesini sağlayan en önemli organlarımızdandır. İnce bağırsak, besinleri en küçük moleküllerine kadar parçalar ve emilimi sağlar.

Bu Kür Bağırsak Kolonlarını Tamamen Temizliyor

İnce bağırsakta sindirilemeyen besinleri sindirmek, kalan suyu emerek dışkıyı kuru durumda bedenden uzaklaştırmaya yarayan kısma kalın bağırsak denir. Bağırsaklarımız kimi vakit işlevini tam yerine getirmeyince bedende detaylı problemler yaşarlar. 


BAĞIRSAKLARIMIZIN SAĞLIKLI OLMASI ve BAĞIRSAK TEMİZLİĞİ GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ HUSUSLARDIR.

Bağırsak temizleme sağlığımız amacıyla yapılması gereken mühim uygulamalardan birisidir. Niye mi, birincisi vakit içersinde bağırsaklar çeperlerimiz zararlı bakteri, mantar ve bu organizmaların atıklarıyla bir tabaka durumunu alır.

Bağışıklık sistemimizin esası olan hücrelerin yüzde 70’i bağırsak duvarlarımızda yaşar. Kötü bir sindirim, kötü bir beslenme, stres, bölgesel toksin maddeler birleşince, bağırsaklarınızın sağlığı giderek azalıyor.

Eğer kolonlarda atık maddeler vakit içersinde birikir ve kolon hijyenikliği yapılmazsa ciddi sıhhat problemlerına yol açabilir, bu problemler kabızlık, şişkinlik, bağırsak gazı, hazımsızlık, göbekte aşırı şişkinlik ve gerginlik hissi, sinirlilik, alerjik hastalıklara yatkınlık ve daha pek çok sıhhat probleminin oluşmasında etkilidir.

1- Öncelik ile günde 8 bardak yani ortalama 1,5 litreden az su içmeyeye çalışıyoruz. Sadece su içerek bile bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz ama şayet bir tıkanıklık varsa alttaki yöntemler işinize yarayacaktır.

2- Sabahları aç karnına iki adet kayısı kurusu yiyoruz. Sonrasında gene kahvaltıdan evvelce bir bardak suya bir kaç damla limon ya da sirke damlatarak sıcağa yakın ılıklıkta içiyoruz.


3- Akşamları 1-2 adet Keçiboynuzu yedikten sonra 1-2 bardak ılık su içiyoruz. Keçiboynuzunda tespit edilen lifler bağırsaklarınızı temizleyecek ve kabızlık probleminizi kökünden çözecektir. Hem de günde bir bardaktan çok olmamak kaydıyla rezene çayı içebiliriz.


4- Gece yatmadan evvelce 1 bardak ılık limon-bal karışımını içip yatıyoruz. Bu kürü Aralıksız tam 10 gün uyguluyoruz. Bu süreçte günde 8 saatten az uyumamaya gayret ediyoruz.


v5- Rezene çayı’da bağırsak hareketliliği amacıyla etkili çaylardan birisidir ve abartıya kaçmadan günde bir kahve fincanı içilmesi durumunda kolon hijyenikliği amacıyla yardımcı olacaktır.

6- Etkili bir kolon temizleme amacıyla günde 20 dakika çok hafif tempoda yürüyüş ya da ev içersinde çok hafif karın egzersizleri yapıyoruz. ( Yere uzanıp bacaklarımızı karnımıza doğru çok hafif hareketlerle ve ağır çekimde 10 dakika çekiyoruz ). Bu hareketler vasıtası ile kolon hareketleri hızlanacak ve tıkanan borularda ki parçacıklar hareket durumuna geçecektir.

PERHİZ YA DA ORUÇ:

Haftada bir yada iki kez perhiz yapın. Bu sırada beden sindirilmemiş olan yağları sindirir ve genel bir rahatlama sağlar. Perhizden sonra soğan, sarımsak, yoğurt, kefir gibi besinleri yiyerek kolon hijyenikliğine destek olabilirsiniz.

Oruç katiyen bir perhiz değil, ibadettir ancak Peygamber efendimizin bile haftada 2 gün oruç tuttuğunu biliriz. Bu yüzden perhiz yerine oruçta tutmanız sıhatiniz amacıyla son derece faydalıdır.

BAL + ELMA SİRKESİ KARIŞIMI

Bu bağırsak temizleyen içeceği gerçekleştirmek çok basit. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz pastörize edilmemiş elma sirkesi ile organik bal gerekli.

Bir bardak dolusu hafif sıcak suyun içerisine, 2 Yemek kaşığı elma sirkesi , 2 Yemek kaşığı organik bal ekleyin.

AdminAdmin