DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-02-2023 01:28

ASYALI BAYANLARIN YÜZ GÜZELLİKLERİNİN SIRRI : PİRİNÇ SUYU

Asyalı kadınların güzelliğini pirince borçlu olduğunu bilmeyen yoktur. Bununla birlikte pirinç hem cilt için hem de sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir.

ASYALI BAYANLARIN YÜZ GÜZELLİKLERİNİN SIRRI : PİRİNÇ SUYU

Ancak pirinci yalnızca gıda olarak tüketmenin dışında değişik şekillerde de tüketebilirsiniz. Genellikle cilt bakımında son derece etkili olan bir toniktir. Üstelik ten rengini açmada pirincin son derece etkili olduğunu da belirtmek gerekir.

Pirinç İle Cilt Rengini Açma

Pirinç tozu pirincin öğütülmesi ile elde edilir. Pirinç tozunu yalnızca süt ya da su ile kıvam durumuna getirerek bu karışımı derli toplu olarak cilt bakımı amacıyla kullanabilirsiniz. Düzenli yapıldığında cildinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.


Cilt Toniği Olarak Kullanılır
Bir kabın amacıylae pirinçleri koyun ve suda bekletin. Sonrasında da birkaç saat beklemesinin sonrasında da pirincin suyunun çıktığını göreceksiniz.

Bu su ile cildinizi yıkayabilir ya da silebilirsiniz. Bu sayede makyaj kalıntılarını daha basit bir şekilde temizleyebilir ve cildinizin bakımını yapabilirsiniz.

Maske Olarak Tercih Edebilirsiniz

Pirinci öğüttükten sonra az oran süt ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Yüzünüze sürdüğünüz bu maskeyi yalnızca yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bu maske vasıtası ile kara nokta ya da sivilce gibi problemlerin önüne geçebileceğiniz gibi aynı vakitte da cilt tonunuzu birkaç tona kadar açabilirsiniz.

Sadece haftada üç kez yaptığınız bu pirinç maskesi vasıtası ile porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Dilerseniz pirinç suyu ile ya da isterseniz de pirinç macunu ile bu maskeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bu mühim verileri daha çok bireyin faydalanması amacıyla, beğenip, paylaşmayı unutmamalısınız lütfen...

AdminAdmin