SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-02-2023 01:21

5 Adet Ceviz Yediğinizde, 4 Saat İçinde Bakın Ne Oluyor..

Türkiye'de üretilen sert kabuklu meyvelerden cevizin daha sağlıklı ve mutlu yaşamak isteyen herkesin günlük diyetine mutlaka eklemesi gereken bir meyve olduğu bildirildi.

5 Adet Ceviz Yediğinizde, 4 Saat İçinde Bakın Ne Oluyor..

Sayısız faydasının yanında sıhhatli yağ içeriği yönünden varlıklı olduğundan kaynaklı süper besinler olarak da adlandırılan cevizler, günlük beslenmenizin kesinlikle bir parçası durumuna gelmeli.


Süper besinler olarak adlandırılan başka kuruyemişler arasında fındık, antep fıstığı ve yer fıstığı sayılabilir. Cevizler, detaylı vitaminler ve mineraller yönünden o kadar varlıklı ki, bir avuç Yemeniz, bir ileri öğüne kadar size yetecek kadar yapı maddesini sağlıyor.

Bu yapı maddeleri arasında; antioksidanlar, E vitamini, omega-3 yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitleri, fenoller var.Başta da belirtildiği üzere, sıhhat amacıyla kusursuz besinler olan cevizlerin başlıca faydaları arasında bunlar geliyor:

Daha sıhhatli bir kalp. 

Düzenli olarak ceviz yemek, kalp sağlığınızı dikkat çekici şekilde iyileştirir. Cevizlerin antioksidan içeriği çok yüksektir ve antioksidanlar kalp hastalıklarına ve dejenerasyonuna namacıyla olan serbest radikallerle savaşmada hayati ciddiye sahiptir.

Dr. Penny Kris Eterton, oluşturulan bir araştırmadan bahsediyor: "Haftada dört gün, bir avuç ceviz ya da ceviz yağı tüketmek, kalp hastalıkları riskinizi mühim ölçüde düşürür."

Dikkat eksikliğini, unutkanlığı ve yaşlanmaya bağlı dejenerasyona karşı beyni savunuyor : 
Aynı araştırmada, bir avuç ceviz ya da 3 yemek kaşığı (51 ml.) ceviz yağı tüketmenin aynı vakitte kan damarlarınızı da 4 saat içersinde iyileştirdiği gösteriliyor.

AdminAdmin