SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2023 02:46

12 Ay Boyunca Her Sabah Zerdeçal Suyu

İşte İngiltere’nin Bristol şehrinden bir kadının müthiş hikayesi. Ve bu hikayeyi bilimsel olarak doğrulayan onca akademik makale....

12 Ay Boyunca Her Sabah Zerdeçal Suyu

Zerdeçal giderek daha tanınmış duruma gelen bir baharat ve bunun bir dolu haklı sebebi var. Gıda sayısal değeri yüksek ve kuvvetli antioksidan olan zerdeçal, yaşlanma karşıtı ve iltihap sökücü özelliklerinden kaynaklı sıhhat amacıyla mucizevi faydalara sahip.


Zerdeçalın aktif bileşeni kürkümin‘in (zerdeçal sarısı) sonsuz yararı var ve bunu adedi 7.000’in üzerindeki bilimsel yazı de destekliyor.

Bu yüzden de zerdeçal suyu içebileceğiniz en sıhhatli içeceklerden biri.

İşte İngiltere’nin Bristol şehrinden bir bayanın müthiş hikayesi. 12 ay süresince zerdeçal suyu içen bayan bunun olağanüstü sıhhat faydalarını gördü.

Zerdeçalın pH oranı mükemmel, bu yüzden zerdeçal 12 ay süresince her sabah zerdeçal suyu içen bayanın vücudunu alkalize etti, sindirimini iyileştirdi ve asıl muhimi mafsal yangısı semptomlarını yok etti. Bütün bu faydaları 12 ay süresince her sabah bir bardak zerdeçal suyu içerek yaşadı.

İşte bu mucizevi içeceğin hazırlanışı:

1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı toz zerdeçal ve bir fiske karabiber ek edip iyice karıştırın. Hepsini su ılıkken anında amacıyla.

İşte her sabah içilmesi gereken zerdeçal suyunun faydaları:

Kalp sağlığına iyi gelir

Zerdeçalin ana bileşeni kürkümin kan damarlarındaki plakları temizler ve kan pıhtısı oluşumunun önüne geçer.
2011 senesinde Japonya Niigata Üniversitesi Eczacılık ve Uygulamalı Yaşam Bilimleri fakültesinden eksprlerin yaptığı ve Biological and Pharmaceutical Bulletin dergisinde yayınlanan bir araştırmada, 3 hafta süresince zerdeçal tüketen erkek farelerin kalp sıhhatlarının iyileştiği görüldü.

Tip 2 Diyabet’i iyileştirir

Auburn Üniversitesinde 2009 senesinde oluşturulan ve Biokimya ve Biofiziksel Araştırma İletişimi dergisinde yayınlanan bir çalışamda, bu baharatın diyabetin tedavisinde büyük faydaları bulunduğu gösterildi.

Vücudun alkali (baz) dengesini sağlar
Zerdeçal yüksek derecede baziktir ve kanser yalnızca asidik ortamda oluşur.

Beyninizi korur
Bilim insanlarına göre büyüme hormonu Beyin Kaynaklı Nörotropik Faktör oranınin, düşük olması genellikle Alzheimer’s hastalığı ve bunama ile bağlantılı.

AdminAdmin