En İyi Video Kayıt Programları Hangileri?
Oyun

En iyi Video Kayıt Programları Hangileri? (Sistemi Az Yoran)

En iyi video kayıt programları hangileri? Bu yazımızda video kaydı yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz ücretsiz ve sistemi az yoran en iyi video kayıt programlarını listeliyoruz.

Burada listelediğimiz programlar genellikle ücretsiz ve oyun videosu kaydederken sistemi en az yoranlarıdır; yani video oyun kayıt performansları temel alınmıştır.

3.) Open Broadcaster Software

En iyi Video Kayıt Programları Hangileridir?
En iyi Video Kayıt Programları Hangileridir?

Genellikle canlı yayın yapan oyuncuların tercih ettiği Open Broadcaster Software tamamen ücretsiz bir yayıncı programıdır. En iyi video kayıt programlarından birisi olması da cabası! Canlı yayının yanı sıra video kayıtları konusunda da oldukça başarılı bir programdır. Sisteminizi fazla yormadan kaliteli video kayıtlarını OBS ile alabilirsiniz.

Open Broadcaster Software’i indirmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

2.) Streamlabs

En iyi video kayıt programı hangisi
En iyi video kayıt programı hangisi

Steamlabs yine yayıncıların genellikle tercih ettiği, OBS’den biraz daha fazla özelliklere sahip olan en iyi video kayıt uygulamalarından birisidir. Çok düşük işlemci kullanımı ile daha iyi video kayıtları yapabildiğini iddia etmektedir. Bu sebeple pek çok oyuncu tarafından çok az sistem kaynağı tükketiği için video kaydı yapılırken tercih ediliyor.

Streamlabs’i hemen indirmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

1.) NVIDIA Shadowplay – En iyi video kayıt programları

En iyi video kayıt programı
En iyi video kayıt programı

Eğer Nvidia grafik kartı kullanıyorsanız sisteminizi en az kullanarak en iyi video kaydını yapabileceğiniz tek uygulama Nvidia Shadowplay uygulamasıdır. Nvidia firması yeni nesil grafik kartlarını üretirken H.264 ve H.265 encode eden işlemcilerini donanımsal ve yazılımsal olarak grafik kartlarına entegre ediyor. Bu sayede hem oyun kayıdı yaparken hem de canlı yayın yaparken en düşük sistem kullanımı ile en kaliteli video kaydını sağlıyor.

Ayrıca sayısız yazılımsal kolaylığa artı olarak renk sıkıştırma teknolojileri sayesinde video boyutunu da oldukça ufalttığını söyleyebiliriz. Bu sebeple listemizin en iyi video kayıt programı Nvidia Shadowplay oluyor :).

Nvidia grafik kartı ile oyun video kaydı yapacaksanız kesinlikle Shadowplay kullanmanızı tavsiye ederiz.

Shadowplay’i indirmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki yazılarımız da hoşunuza gidebilir :).

Article written by Hakan

Çocukluğundan beri internet aleminde girmediği ortam kalmayan Hakan, İnternet'te edindiği tecrübeleri ve faydalı olabileceğini düşündüğü yazıları, haberleri Teknojen web sitesinde yayınlıyor. Yazılımcı kızlar eklesin ;).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir