csgo-battle-royale-kazanma-taktikleri-teknojen
Oyun

CS:GO Battle Royale Nasıl Oynanır? Tehlikeli Bölge Taktikleri

CS:GO Battle Royale

Oyuna uzun zamandır gelmesi beklenen Battle Royale modu sonunda geldi ve bildiğiniz üzere oyun tamamen ücretsiz oldu. Bu yazımızda CS:GO’nun Battle Royale modunda kazanma olasılığınızı yükseltecek bazı taktikleri anlatıyoruz.

CS:GO Batte Royale Nedir?

Battle Royale için kısaca hayatta kalma oyun modu diyebiliriz. Tek başınıza solo modunda oynayabileceğiniz gibi en fazla 3  arkadaş ile de girilebiliyor. Bana soracak olursanız duo girmek daha zevkli.

CS:GO Battle Royale, bu tarzdaki diğer oyunlarla karşılaştırıldığında çok daha akıcı oynanışa sahip. Yaklaşık 10 dakika süre içerisinde oyunu kazanmanız mümkün.

Nereye inmeli?

csgo-battle-royale-haritasi-teknojen
CS:GO Battle Royale Taktikleri: Harita

CS:GO Battle Royale modunda ineceğiniz yer önemlidir. Mesela Kışla(Military) ve Radyo civarı genellikle çok yoğun olur. Radyo binası en güvenliksiz yerdir. Radyoya inecekseniz, lootları toplayıp oradan uzaklaşmanız gerekir. Radyonun etrafında duvarlar olsa da güvenli değil; yüksek bir yapı olduğu için etraftan kolayca vurulabilirsiniz.

Harita ufak olduğu için bu tehlikeli bölgeler dışında her yere inebilirsiniz. Arkadaşlarınızla girdiyseniz tabiiki birbirinize yakın oynamalısınız.

CS:GO Battle Royale Kasaları

Bizim için en önemli kasalar kırmızı dikdörtgen olanlardır. Bu kasaları sadece bıçakla, baltayla, molotov ya da grenade gibi araçlarla açmanız mümkün. Dikdörtgen kırmızı kasalardan SMG ve pompalı silahlar çıkar. İkinci önceliğimizde olması gereken kasa işe kare şeklindeki kırmızı kasalardır. Onlardan da tabanca çıkmakta. Mavi kasalardan bıçak, zırh, balta vb. eşyalar çıkar. Sarı kasalardan ise sadece molotov, grenade, sis bombası, flaş gibi patlayıcılar çıkmakta.

Tablet ile satın alma

Tehlikeli Bölge oynarken silah, el bombası veya zırh gibi siparişlerimizi B’ye basıp, tablet üzerinden veriyoruz. Eğer oyunun ilk 1-2 dakikasında zırh bulamadıysanız ilk işiniz tabletten zırh sipariş etmek olsun. Cephane sipariş ederek herhangi bir silahınız için 16 adet mermi elde edebilirsiniz. Yanınızda en az 1 tane sağlık iğnesi bulundurmalısınız.

csgo-battle-royale-taktikleri-tablet-teknojen
Danger Zone: Tablet

Tab tuşuna bastığınızda çıkan tablet sayesinde nereye gitmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Sarı bölgeler başka oyuncuların olduğunun işaretçisidir. Shift tuşuyla sessizce dolaşmak en sağlıklısıdır, kesinlikle ses kasmalısınız. Kırmızılaşan bölgelerden uzaklaşmanız gerekir, yakında kapanacak alanlar kırmızı ile gösterilir. Dolar işareti ise o bölgedeki para kasasının patlatılacağı anlamına gelir. Canınızın azalmaması için o bölgeden uzaklaşın.

İyi eğlenceler dilerim! 🙂

Article written by Hakan

Çocukluğundan beri internet aleminde girmediği ortam kalmayan Hakan, İnternet'te edindiği tecrübeleri ve faydalı olabileceğini düşündüğü yazıları, haberleri Teknojen web sitesinde yayınlıyor. Yazılımcı kızlar eklesin ;).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir